knihařství

Lepidla pro lepení ekonomických publikací a významných literárních děl

Bohatá nabídka našich lepidel pro knihařství uspokojuje veškeré technické požadavky na výrobu knih a brožur, jakož i vysoké nároky na kvalitu požadovanou pro tento typ zpracování.

Naše řada výrobků zahrnuje tradiční tavná lepidla, reaktivní tavná lepidla (PUR), lepidla ve vodní disperzi (homopolymery, kopolymery) a lepidla živočišného původu (prášková a gelová): veškeré naše výrobky jsou vyvinuty pro zaručení optimálního využití s jakýmkoliv strojním zařízením a pro jakékoli typy knih či ekonomických publikací.
Pro měkkou vazbu nabízíme výrobky určené pro lepenou nebo šitou vazbu.

V obou případech je nejdůležitější věnovat zvýšenou pozornost bočnímu lepení a používat výrobky bez obsahu oleje, aby nedošlo k jeho unikání.

Pro knihy s tuhou obálkou se naše výrobky liší podle toho, zda je lepení hrotu prováděno metodou „one shot” nebo „two shot”, podle metody vkládání předsádky (odfrézovaný hřbet, aplikace gázy, lepení kapitálku) a podle metody vsazování.

zpracování

 • Šitá brožura

  Tato tavná lepidla poskytují ochranu proti minerálním olejům obsaženým v tiskařských barvách a zaručují dokonalé otvírání knihy bez uvolňování složek listů, a to i v případě ručního či satinovaného papíru vyšší gramáže.
 • Lepená brožura

  Tato tavná lepidla jsou schopná zaručit dokonalé výsledky u tohoto typu papíru, který často vyžaduje použití reaktivního polyuretanu (PUR).
  Zaručují dokonalou soudržnost a pevnost listů s plně potištěným pozadím, jejich gramáž je často vyšší než 120 g, pro pohodlnou četbu knihy.
 • Knihy s tuhou obálkou

  Řada našich výrobků zahrnuje kompletní nabídku lepidel pro výrobu kvalitních obálek,
  zaručujících dlouhou životnost.
  Nabízíme výrobky splňující požadavky stanovené Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv.
 • Proteinová lepidla

  Tato řada lepidel živočišného původu pro výrobu knih s tuhou obálkou
  je schopná uspokojit požadavky na kvalitu a čistotu v následujících typech zpracování: