papírenský průmysl

Veškerá řešení pro lepení papíru a vlnité lepenky

Tradiční kvalita a spolehlivost našich lepidel v oblasti lepení a formování výrobků z papíru a kartonu.

Naše lepidla:

 • Jsou používána ve všech oblastech papírenského průmyslu: lepení papíru, kartonu a vlnité lepenky, formování trubek a kartonových dutinek, formování sáčků a nákupních tašek, formování obálek, pořadačů a desek, formování krabic, formování plat a tácků.
 • Splňují požadavky právních předpisů na balení potravin, které jsou v přímém i nepřímém styku s obalem. Nabízíme řešení pro jakékoliv rozměry papíru, pro lakovaný, satinovaný, voskovaný a plastifikovaný papír a pro jakýkoliv systém aplikace, a to nástřikem, válečkem nebo kotoučem.

zpracování

 • Nákupní tašky

  Lepidla pro výrobce tašek, kabelek a nákupních tašek z obyčejného, lakovaného nebo plastifikovaného papíru. Typickým zpracováním je lepení spodních částí, podélné lepení a lepení uch.

 • Papírové sáčky

  Lepidla pro výrobce malých a středně velkých papírových sáčků pro potravinářský průmysl a pro univerzální použití. Typickým zpracováním je uzavírání spodních částí, podélné lepení a lepení průhledných okének za studena a za tepla.
 • Velké pytle

  Lepidla vhodná pro výrobu velkých pytlů pro průmyslové použití. Kromě stejných zpracování jako u výroby malých a středně velkých sáčků (zavírání spodní části a podélné lepení) se u výroby velkých pytlů provádějí i jiná zpracování, jako například slepování více vnitřních vrstev s obyčejným papírem, papírem potaženým polyethylenovou vrstvou či plastovou folií.
 • Plata a tácky

  Lepidla pro výrobce kartonových plat a tácků pro distribuci ovoce a zeleniny a pro potravinářský průmysl.
 • Dopisní obálky

  Typickým zpracováním v papírenském průmyslu je formování dopisních obálek, kde se lepení používá především pro uzavírání horního okraje, lepení vložky a dolního okraje.
 • Stojany a pořadníky

  Lepidla pro výrobce stojanů a pořadníků z obyčejného, plastifikovaného a lakovaného papíru a kartonu. Lepení se provádí za tepla, za použití tavných lepidel.
 • Ohýbání, formování a lepení krabic

  PVA lepidla určená pro formování krabic jakéhokoliv formátu, tloušťky a pevnosti (paměťový efekt). Nanášení nástřikem, válečkem a ponorem. Bohatý výběr parametrů, co se týče specifických požadavků na pracovní čas a čas vytvrzení.
 • Slepování

  PVA lepidla pro slepování jsou určená pro použití v oblasti zpracování papíru a kartonu, jako například: potažená vlnitá lepenka, nepotažená vlnitá lepenka, hladký karton, dřevovláknité desky, syntetické materiály (polystyren, PVC, obuvnická lepenka, expandované materiály, celulózové materiály).
  Slepování větších formátů se provádí za použití vysokorychlostních automatických a poloautomatických zařízení. Tento typ zpracování lze provádět jak za použití archů, tak za použití role papíru. V obou případech je zaručena dokonalá přilnavost spojených dílů za použití velmi malého množství lepidla. Tato lepidla se používají i pro lepení potravinářských obalů z kartonu či plastu.
  Používají se například v těchto závodech: Stock Maschinenbau, Grassi, Scheggia, Bobst Group.
 • Spirálově navíjené kartonové trubice

  Výroba spirálově navíjených trubic zahrnuje zpracování kartonových dutinek a jiných spirálově navíjených materiálů. Při tomto zpracování se pro lepení používají jak PVA lepidla, tak přírodní lepidla na bázi dextrinu (dextrinů). Pro tento typ zpracování se používají vysokorychlostní zařízení, pracující jak za tepla, tak za studena.
 • Ochranné hrany

  Lepidla pro výrobce ochranných hran pro obalový materiál z kartonu či potažené kartonáže. Lepení se provádí za studena za použití PVA lepidel, která zaručují pevnost výrobku, rychlou fixaci a maximální počáteční přídržnost.